Rezerwacja wycieczek 2024

Marzysz o odkryciu uroków Chorwacji w tym roku? Chorwacja to nie tylko przepiękne wybrzeże i krystalicznie czyste morze, ale również miejsca pełne historii i naturalnego piękna. Aby Twój wypoczynek stał się niezapomnianą przygodą, przygotowałem coś specjalnego – serię unikalnych wycieczek z polskojęzycznym przewodnikiem po największych atrakcjach Chorwacji!

Ponieważ jestem licencjonowanym przewodnikiem po 4 chorwackich województwach, zapraszam Cię do zwiedzania m.in. następujących miejsc:

Zadar

Zadar to miasto, które ma do zaoferowania znacznie więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. 3 tysiące lat historii odcisnęły tu swoje piętno. W Zadarze zobaczysz ślady Rzymian, średniowieczne kościoły, weneckie fortyfikacje i bunkry sprzed II wojny światowej. Każdy zakątek miasta opowiada swoją historię, a ja chętnie Ci ją przekażę podczas zwiedzania Zadaru po polsku.

Szybenik

Szybenik to jedno z moich ulubionych chorwackich miast. Wciąż nie tak popularne, jak Split, Trogir czy Dubrownik, ma w sobie coś wyjątkowego. I wyjątkowa jest też jego historia (to jedyne duże miasto na wybrzeżu, które założyli Chorwaci). Punktem kulminacyjnym zwiedzania Szybenika po polsku jest wizyta w katedrze św. Jakuba, która nie bez powodu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Park Narodowy Krka

Uwielbiam spacerować wśród wodospadów rzeki Krka wiosną, kiedy stan wody jest wysoki, przyroda budzi się do życia i nie ma jeszcze tak dużo zwiedzających. Ale Park Narodowy Krka urzeka o każdej porze roku. Zapraszam do wspólnego odkrywania tego cudu natury! Możemy wybrać się na krótszy, 2-godzinny spacer wokół wodospadu Skradinski Buk lub spędzić w parku cały dzień i popłynąć na wysepkę Visovac, a potem zobaczyć Roški slap (slap to po chorwacku wodospad). Wybór należy do Ciebie!

Jeziora Plitwickie

Jeziora Plitwickie to najczęściej odwiedzany park narodowy Chorwacji. I nie bez powodu! Zapierające dech w piersiach widoki, świetnie przygotowane trasy, odcinki pokonywane statkiem i elektryczną kolejką – to wszystko sprawia, że długo nie zapomnisz wizyty w Plitwicach. Zwiedzanie zaczynamy zazwyczaj rano, żeby zobaczyć najpiękniejsze części parku trzeba sobie zarezerwować kilka godzin. A zdjęcie pod wodospadem Veliki slap – bezcenne!

Nin, Pag, Karlovac, Senj, Biograd, Ogulin

Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, które warto zwiedzić w rejonie Zadaru, Szybenika, w regionie Lika czy w okolicach Karlovca. Wszędzie tam możemy się spotkać i wspólnie zobaczyć najważniejsze atrakcje. I to wszystko po polsku!

Zapraszam do kontaktu pod adresem lukasz@croatia4you.eu.

O autorze

Jestem licencjonowanym przewodnikiem z pasji i z pasją. Oprowadzam gości w języku polskim, czeskim i angielskim. Miejsca, o których chętnie Ci opowiem, to: Zadar, Jeziora Plitwickie, Park Narodowy Krka, Szybenik, Pag, Nin, Senj czy Karlovac.