Gastro Tour Zadar: Smaki Dalmacji

Zapraszamy na niezapomnianą kulinarną podróż po sercu Zadaru, gdzie historia i smaki Dalmacji splatają się w jedno niepowtarzalne doświadczenie. Gastro Tour to idealny pomysł dla mniejszych grup (10-15 osób), ale w sezonie dostępna jest również oferta dla turystów indywidualnych.

Co nas czeka?

Podczas naszej wędrówki uliczkami Zadaru, zanurzymy się w bogatej historii miasta, która kryje w sobie wiele kulinarnych tajemnic. Degustując lokalne specjały, takie jak sałatka z ośmiornicy, zadarski pršut, paški ser, a także świeży chleb maczany w złocistej oliwie, poczujesz prawdziwy smak Dalmacji. 

Nie zabraknie też mocniejszych akcentów – spróbujesz slavonskiej śliwowicy, czyli tradycyjnej rakiji oraz orzeźwiającego białego wina z lokalnych winnic. Na deser czeka na Ciebie maraschino – słodki, wiśniowy likier.

O czym opowie Ci nasz przewodnik?

– Dowiesz się, jaki trunek z Zadaru spoczywa we wraku Titanika.

– Poznasz kulinarne upodobania cesarza Franciszka Józefa.

– Odkryjesz niespodziewane związku Zadaru z japońską kuchnią.

– Zrozumiesz, dlaczego paški ser został uznany za najlepszy ser owczy na prestiżowym międzynarodowym festiwalu serów.

– Nauczysz się, jak tradycyjnie wytwarza się oliwę i wino w Dalmacji oraz jak je wybierać, by cieszyć się ich najlepszym smakiem.

Dlaczego warto?

Dalmatyńska kuchnia to nie tylko smak, ale przede wszystkim zdrowie. Podczas naszej wycieczki dowiesz się, co sprawia, że jest uważana za jedną z najzdrowszych na świecie.

Przyłącz się do nas i pozwól, by smaki Dalmacji przeniosły Cię w niezwykłą kulinarną podróż przez historię i tradycje Zadaru.

Pytania i rezerwacje: lukasz@croatia4you.eu

O autorze

Jestem licencjonowanym przewodnikiem z pasji i z pasją. Oprowadzam gości w języku polskim, czeskim i angielskim. Miejsca, o których chętnie Ci opowiem, to: Zadar, Jeziora Plitwickie, Park Narodowy Krka, Szybenik, Pag, Nin, Senj czy Karlovac.