Zwiedzanie Ninu po polsku

Nin atrakcje – co warto zobaczyć i zwiedzić

Nin to ukryty skarb Dalmacji, który zdecydowanie warto odwiedzić. Zobacz kościół św. Krzyża, nazywany najmniejszą katedrą świata, stań w ruinach rzymskiej świątyni i dotknij przynoszącego szczęście palca biskupa Grgura. Sprawdź, jak wiele ma do zaoferowania to małe miasteczko, w którego zakamarkach czekają na Ciebie piękne historie! 

Nin – zwiedzanie miasta

Zapraszam na zwiedzanie Ninu, dawnej siedziby chorwackich królów. Zwiedzanie zaczniemy przy pomniku księcia Branimira, skąd po malowniczym moście przejdziemy do bramy miasta. W jego sercu zobaczymy katedrę z dzwonnicą, kościół św. Krzyża, i pomnik biskupa Grgura Ninskiego. Opowiem Ci o tym, czym jest głagolica i co ma wspólnego Nin z Judaszem. Na naszej drodze odwiedzimy również urzekające ruiny rzymskiej świątyni, pozwalające przenieść się do czasów antycznych. Fundamenty rzymskiej willi pozwolą zrozumieć, jak wyglądało życie, gdy Nin był rzymskim portem.

Aby zarezerwować termin – napisz do mnie na adres lukasz@croatia4you.eu!

O autorze

Jestem licencjonowanym przewodnikiem z pasji i z pasją. Oprowadzam gości w języku polskim, czeskim i angielskim. Miejsca, o których chętnie Ci opowiem, to: Zadar, Jeziora Plitwickie, Park Narodowy Krka, Szybenik, Pag, Nin, Senj czy Karlovac.